Zawsze dopasowane ramiączka do stanika

ramiaczka do stanika

Z pewnością większość kobiet wie jak niewygodny może być źle dopasowany stanik. Opadające ramiączko to zmora niejednej letniej stylizacji. Tak samo niekomfortowe są wżynające się w ciało rzemyki biustonosza podczas aktywności fizycznej. Na szczęście wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami dotyczącymi wyboru bielizny, aby już nigdy więcej nie odczuwać dyskomfortu związanego ze źle dopasowanym stanikiem.

Ramiączka zawsze na miejscu

ramiaczka do stanika

Ramiączka od biustonosza mogą zsuwać się z ramion z dwóch powodów. Po pierwsze sznureczki są po prostu zbyt długie i dlatego wysuwają się spod ubrania. W takim przypadku wystarczy je wyregulować do odpowiedniej długości. Jeśli stanik nie posiada regulacji ramiączka można ręcznie lub na maszynie je zszyć. W tym celu trzeba dokładnie zmierzyć długość jaką powinno mieć ramiączko. Następnie ramiączko trzeba przeciąć i ponownie zszyć ze sobą obie końcówki na takiej długości jaka jest potrzebna. Pozostały materiał należy odciąć, aby nie uwierał podczas noszenia.

Drugim powodem, dla którego ramiączko może się zsuwać jest zbytnie rozciągnięcie się gumki wszytej w ramiączko. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowych ramiączek i ich zainstalowanie w miejsce starych. Skracanie rozciągniętej gumki nie ma sensu, ponieważ straciła już ona swoją elastyczność i nie będzie odpowiednio mocno przywierać do ciała.

Staniki sportowe i dla karmiących mam

Biustonosze używane do aktywności sportowych powinny mieć ramiączka do stanika odpowiednio wzmocnione i elastyczne. Stanik intensywnie pracuje podczas ćwiczeń i ważne jest, żeby mógł płynnie podążać za ruchem sylwetki. Ramiączka muszą być zrobione z materiału, który nie obciera i nie uszkadza naskórka.

Bielizna dla mam karmiących także powinna mieć dość szerokie ramiączka. Biust mam jest ciężki pod wpływem pokarmu i potrzebuje odpowiednio mocnego wsparcia. Tym bardziej, że często stanik noszony jest również w nocy. Biustonosze dla mam karmiących muszą być uszyte z delikatnych najlepiej naturalnych materiałów.

Ramiączka do stanika niewidoczne na ciele

Kobiety często napotykają problem, jaki biustonosz założyć, żeby nie był widoczny spod bluzki lub sukienki. Bardzo dużym ułatwieniem okazały się staniki bez ramiączek. Można je zakładać do bluzek z dużym dekoltem lub sukienek gorsetowych. Jednak nie wszystkie kobiety czują się komfortowo w takich stanikach. Rozwiązaniem są ramiączka silikonowe, przeźroczyste. Silikon nabiera koloru skóry i jest niemal niewidoczny. Ramiączka z tego materiału są bardzo trwałe i można je w łatwy sposób czyścić.