Plakat – prezent idelny?

Alfons Mucha F. Champenois 1897 - plakat

Odpowiednio wyselekcjonowane plakaty, jak też drobne obrazy są w stanie sprawdzić się nawet w małym wnętrzu, dodatkowo mogą stac się idealnym prezentem. Wybierać można takie grafiki, które doskonale będą komponowały się z wnętrzem zarówno nowoczesnym, jak też tradycyjnym.

Jak wieszać plakaty ścienne?


Nie bez znaczenia jest decydowanie się na odpowiednie sposoby montowania plakatów. W tym względzie korzystać można zarówno z:
– plakatów bez ram
– plakatów w ramach
– grafik w ramkach plakatowych.
Każde rozwiązanie ma swoje zalety. W ramce plakaty ścienne będą prezentowały się nie tylko estetycznie, ale również elegancko. W tym względzie można postawić na tradycyjne stylowo ramki, jak też na takie, które kolorystycznie bardziej pasują do nowoczesnych wnętrza. Wygodne w montażu mogą być ramki magnetyczne czy zatrzaskowe.
Natomiast chcąc korzystać z plakatów ściennych bez ram trzeba je przyklejać z użyciem taśmy. Obecnie można je wybierać w różnych kolorach i rozmiarach, co oczywiście pozwala je wkomponować w kolorystykę ścian. Atutem taśm plakatowych jest to, że nie niszczą one ścian. Jednak grafiki na ścianę można również montować przy użyciu mniej widocznych płatków samoprzylepnych.

Nowoczesne grafiki na ścianę


Szczególnie duży wybór występuje na rynku obrazów nowoczesnych. W ten sposób znacznie łatwiej zdecydować się na grafikę na ścianę do konkretnego pokoju. Taka grafika może być zarówno oryginalna, jak też idealnie dopasowana do konkretnego stylu wnętrza. W tym względzie niektóre motywy brył geometrycznych, mostów czy dróg mogą być kluczową dekoracją samą nowoczesnego wnętrza.