Piękna i symboliczna pamiątka komunii

pamiątka komunii - łańcuszek z medalikiem

Nieodłącznym elementem każdej Pierwszej Komunii Świętej są również podarunki w formie pamiątek. Zazwyczaj mają one wymiar symboliczny i często pozostają z dzieckiem na bardzo długo, nawet na całe życie. Warto więc dobrze rozważyć zakup wyjątkowej pamiątki komunijnej, aby przywoływała zawsze niezwykłe emocje tamtejszego dnia.

Co wybrać na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej?

Wybór pamiątek komunijnych jest bardzo różnorodny, jednak zazwyczaj są to uniwersalne i przede wszystkim mające wymiar symboliczny przedmioty. Dziecku można więc podarować złoty lub srebrny łańcuszek z medalikiem, podobną bransoletkę, różaniec, a przede wszystkim Pismo Święte lub modlitewnik. Popularne są również albumy oraz okazjonalne kartki z życzeniami. Biblia może mieć tradycyjną postać lub być opowieścią z kolorowymi obrazkami. Nawet jeśli nie będzie służyć dziecku w życiu dorosłym, to z pewnością będzie na początku ciekawą formą poznania życia Jezusa Chrystusa i pogłębi jego wiarę.

Opakowanie też ma znaczenie

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, jak i cała ta wyjątkowa uroczystość, powinna mieć odpowiednią oprawę. Jest to bardzo podniosły dzień i szczególny również pod względem estetycznym, dlatego pamiątka komunii ma również zazwyczaj piękne opakowanie. Często są to oryginalnie zdobione i personalizowane pudełka drewniane lub szkatułki, w których można przechowywać Biblię, modlitewnik oraz inne drobiazgi otrzymane z okazji tego wydarzenia. Nie powinno zabraknąć na nich imienia dziecka oraz naszych życzeń – wtedy prezent jest jeszcze bardziej szczególny.