Jaki prezent wybrać na komunię?

wręczanie prezentu

Pierwsza komunia to bardzo radosne wydarzenie w życiu nie tylko dziecka, ale i całej rodziny. To też świetna okazja do wręczania okolicznościowych podarunków.

Krzyżyk na szyję i inna biżuteria

Pierwsza komunia święta to uroczystość religijna dlatego dzieci bardzo często otrzymują dewocjonalia na pamiątkę. Złoty krzyżyk z https://www.marko.pl/krzyzyki czy okolicznościowy medalik to bardzo popularne prezenty. Dziewczynki otrzymują też inną biżuterię, na przykład bransoletki, kolczyki czy pierścionki.

Komunijne szaleństwo

Od kilku lat można zauważyć, że prezenty na Pierwszą Komunię zaczynają przypominać te, które dostaje Młoda Para z okazji ślubu. Kiedyś cieszył rower obecnie dzieciaki coraz częściej dostają quada.

Nie dajmy się zwariować. Tak małe dziecko wcale nie potrzebuje, tak kosztownych gadżetów. A więc jaki prezent wybrać? Niech to będzie coś, co ucieszy małego człowieka. Może to być na przykład rower, łyżworolki czy jakaś rozwijająca zabawka. W ostaniach latach do łask wróciły nieco zapomniane gry planszowe.

Inny świetny pomysł na prezent, to wspólnie spędzony czas. Możemy na przykład zabrać dziecko na wycieczkę. Zorganizować mu fajnie czas. Taka atrakcja zostanie w pamięci dziecka na długie lata. Zdecydowanie dłużej niż najdroższy gadżet.

Podsumowując mamy wiele opcji do wyboru. Zanim zdecydujemy się na konkretny prezent porozmawiajmy z dzieckiem o czym naprawdę marzy. Oczywiście zakup prezentu skonsultujmy z rodzicami małego człowieka.