Jak zmierzyć rozmiar pierścionka dyskretnie?

Pierścionki, jak z resztą większość biżuterii, to prezent, z którego z pewnością ucieszy się każda kobieta. Warto jednak pamiętać, że zanim udamy się do jubilera potrzebny będzie nam rozmiar pierścionka, tak aby był on idealny dla osoby, którą planujemy obdarować. Jak poznać ten rozmiar?

Jeżeli to niespodzianka…

Najlepszym sposobem jest z pewnością poznanie rozmiaru ozdoby, którą już nosi nasza ukochana. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka, by pozostało to w tajemnicy? Może być to kłopotliwe zadanie, gdyż kobiety rzadko kiedy rozstają się ze swoją biżuterią, a dokonanie pomiaru biżuterii wymaga zabranie jej do salonu jubilerskiego. Możemy poprosić o poradę siostrę lub mamę naszej wybranki jednak, jeżeli i one nie wiedzą zostaje nam zdanie się na los. Najczęstszymi kobiecymi rozmiarami pierścionków są 11 i 12. Możemy więc zaryzykować i zdecydować się na zakup jednego z tych rozmiarów. Jeżeli pomyłka będzie niewielka, zawsze istnieje możliwość zmniejszenia lub zwiększenia pierścionka.

Jeżeli zakup pierścionka nie jest tajemnicą…

Można również sprawdzić jak zmierzyć rozmiar palca naszej partnerki. Warto pamiętać jednak, że każdy palec ma inny rozmiar, a także, że np. dwa palce serdeczne u innych rąk również będą odznaczały się różną wielkością. Palce u ręki wiodącej są zazwyczaj odrobinę grubsze, co wynika z bardziej rozbudowanych mięśni. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc w takim wypadku wspólne udanie się do jubilera.