Jak wybrać najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy?

pierścionki zaręczynowe

Wybór pierścionka zaręczynowego to niezwykle ważna sprawa, z czego na pewno zdaje sobie sprawę każdy mężczyzna planujący oświadczyny. Taka biżuteria musi być bowiem wybrana w taki sposób, by idealnie trafiła w gust przyszłej użytkowniczki – wszak pierścionki zaręczynowe kobiety noszą przez całe swoje życie. Jak wybrać taki element?

Z jakiego materiału pierścionek zaręczynowy?

Z pewnością to ma największe znaczenie i chodzi tu nawet nie tyle o jego wartość, co… kolor. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie, by otrzymać pierścionek inny niż złoty, inne zaś nie cierpią złota, a zwłaszcza żółtego. Na pewno można uznać, że dziś ten kruszec nieco stracił na popularności, szczególnie że w sprzedaży znaleźć można jego inne warianty. Pierścionek zaręczynowy z białego złota z brylantem, pięknie harmonizującym z jego srebrzystą barwą, to prawdziwy hit. Czy jednak taka biżuteria spodoba się każdej kobiecie? Może nie przypaść do gustu paniom, które lubią się wyróżniać. Poza tym bardzo ważne jest, by pierścionek pasował wyglądem do innych wyrobów biżuteryjnych, jakie nosi przyszła użytkowniczka, nie wszystkim bowiem odpowiada noszenie jednocześnie na przykład złota i srebra.

Jakie oczko do pierścionka zaręczynowego?

W ofertach salonów jubilerskich znaleźć można zdecydowanie największy wybór pierścionków zaręczynowych ozdobionych kamieniami, ale nie tylko takie warto wziąć pod uwagę. Niektóre panie wolą skromniejszą biżuterię, wykonaną jedynie z metalu szlachetnego, poza tym nawet najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy może okazać się niezbyt wygodny w noszeniu, gdy jego elementy będą zahaczały o ubranie – a tak nieraz dzieje się w przypadku pierścionków z kamieniami.