Jak wybrać najlepszą torebkę na ramię

torebka na ramię

Torebki z paskiem czy łańcuszkiem, zarzucana na ramię, jest wygodna i uniwersalna. Przy wyborze modelu dla siebie, można pokierować się nie tylko gustem, ale też tym, na jakie okazje torebka będzie najczęściej wykorzystywana. Pod uwagę można też wziąć aktualne trendy.

Najmodniejsze torebki na ramię na 2023 rok

Przegląd kolekcji na ten rok wskazuje na ciekawy trend skróconych pasków i pasów podwójnych, z których jeden może być skórzany, drugi w formie łańcucha. Podwyższone torby na ramię lansuje między innymi Saint Laurent. Bardzo na topie jest srebro, co widać było na wybiegach domów mody Diesel, JW Anderson i Proenza Schouler. Hitem na 2023 jest pikowana chain bag Chanel w tzw. jagnięcym srebrze. Chanel lansuje też ogromną, torbę XL z paskiem jak do torby na laptop.

Jaką torbę na ramię wybrać do biura

Do biznesowych stylizacji można wybrać torebę na ramię z szerokim pasem, mieszczącą laptop lub tablet. Jeśli nie nosimy do biura sprzętu, to dobrym wyborem będzie klasyczna skórzana listonoszka, z kieszonką na telefon, dodatkowo może mieć szlufki na długopisy czy ołówki, co podniesie komfort użytkowania. Na spotkanie biznesowe można też wziąć swoją ulubioną tote bag, nieco bardziej elegancką niż shopperka, z dodatkowym paskiem, który może być dodany na stałe lub doczepiany.

torebki na ramię

Torba na ramię na imprezie

Na wyjście można wybrać torbę w nieco bardziej swobodnym stylu. Tu świetnie sprawdzi się torebka na ozdobnym łańcuszku, który można ciekawie zgrać z pozostałymi elementami imprezowej kreacji. Na topie są chain bag w typie baguette – także mogą mieć skrócony łańcuszek, aby móc je trzymać wręcz pod pachą lub luzem w ręku. Na imprezie sprawdzi się też kopertówka. Mała torebka na ramię, np. saddle bag jak od Diora, świetnie skomponuje się z „małą czarną” lub inną, wyjściową sukienką. 

Torebki na ramię na co dzień

Na zakupy, spacery po mieście czy wyjście na fittness, najlepiej jest wybrać pakowne, duże torebki na ramię. Najlepiej takie, które mają długi, wygodny, szeroki pasek. Można wówczas przełożyć go krzyżowo, co odciąży kręgosłup. Shopperka czy torba worek powinny być też szyte z dobrej jakości, wytrzymałego materiału, tak aby zdołały utrzymać bidon z wodą, portfel, kosmetyki czy też dodatkowe ubrania.