Jak odpowiednio dobrać ramę do obrazu?

Na piękne i szykowne wnętrza nie składają się jedynie kolory ścian, niepowtarzalne meble czy sprzęt elektroniczny. Oryginalny wystrój wnętrzom zapewniają dodatki i akcesoria jak obrazy, grafiki, tekstylia i świece.

Klasyczne wnętrza kochają obrazy olejne i delikatne akwarele – jeśli takie leżą gdzieś na strychu lub w piwnicy, to koniecznie trzeba je odnowić i przywołać z powrotem do życia.

Jak dobrać ramę do obrazu?

Jeśli obraz jest naprawdę wyjątkowy jednak nieco podniszczony, wówczas wystarczy pomalować jego ramę specjalną farbą lub bejcą do drewna. Jeśli jednak rama nie nadaje się już do użytku, należy pokusić się o zakup nowej. Wszystko zależy od wielkości obrazu oraz tego, co on dokładnie przedstawia. Jeśli jest to piękny widok na góry, morze czy las, wówczas najodpowiedniejsza będzie klasyczna rama drewniana dobrana odpowiednio do barw, jakie użył malarz na płótnie. Jeśli jednak to wspaniałe znalezisko to delikatne, pudrowe akwarele, wówczas najlepszą będzie delikatna, przecierana, dość cienka rama w bielonym kolorze. Z pewnością będzie fantastycznie współgrać ze stonowanymi barwami obrazu.

Piękne i niepowtarzalne ramy do obrazów mogą w nieprawdopodobny sposób odmienić nie tylko każde dzieło, ale również zmienić charakter całego wnętrza.