Funko Pop, figurka, która podbiła świat

Funko pop joker

Urocza, karykaturalna, niewielka figurka z wielką, prostokątną głową i czarnymi, okrągłymi oczami to właśnie funko pop. Spakowana jest w równie charakterystyczne co ona opakowanie. Sześcienny kartonik z wielkim okienkiem i opisem zawartości pięknie prezentuje się na półce. Nierozpakowana figurka wygląda wtedy niczym drogocenny okaz z muzeum. Warto zaznaczyć, że dzięki takiemu podejściu wraz z upływem lat wzrasta jej wartość. Zwłaszcza, gdy jest to egzemplarz z tak zwanej edycji limitowanej.

Historia figurek funko pop

Historia funko pop sięga Ameryki i roku 1998. Do dziś powstało ponad 1000 tysięcy różnych figurek na rozmaitych licencjach. Dzięki takiemu podejściu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od miłośników zwierząt, poprzez filmy i seriale, na grach wideo kończąc. Dostępna różnorodność poraża swoim ogromem, co doprowadza do tego, że osoby kolekcjonujące figurki funko pop muszą w swoim domu poświęcić ogromne przestrzenie na odpowiednim wyeksponowaniu ich. Nie wspominając o kosztach, gdyż ceny figurek mogą się bardzo różnić. Najdroższe wbrew pozorom mogą okazać się nie funko pop obecnie produkowane, ale te, których w sklepach od dawna już nie ma.

funko pop

Pomysł na prezent

I choć mogłoby się wydawać, że dzięki różnorodności dostępnych postaci figurki te stanowiłyby idealny prezent, to wcale tak nie jest. Dla niektórych osób funko pop są brzydkie i za nic w świecie nie chciałyby ich postawić w swoim domu. Przy wyborze takiej figurki na prezent należy więc uważać, by nie stał się on niechcianym upominkiem. A jeśli chce się ją kupić dla siebie zastanowić się, czy ma się na to odpowiedni budżet i miejsce. W wielu przypadkach bowiem nie kończy się na jednej figurce, tylko niczym pokemony, chce się złapać je wszystkie.