Co można kupić dziecku z okazji chrztu świętego?

pamiątka chrztu świętego

Chrzest święty to pierwsze ważne święto w życiu dziecka. Jest to również pierwsza okazja by obdarować nowego członka rodziny czymś zupełnie wyjątkowym. Prezent na chrzciny może mieć różny charakter. Młodym rodzicom z pewnością przyda się wiele rzeczy. Tak więc rozważyć można opcje z prezentami praktycznymi lub pójść w kierunku pamiątki na całe życie.

Prezent na chrzest od rodziców chrzestnych

Szczególnie rodzice chrzestni stoją przed wyborem czegoś wyjątkowego. Nie chodzi tu o to, że muszą przynieść najdroższy prezent. Liczy się pomysł, oraz to by pamiątka rzeczywiście była wyjątkowa. Prezent na chrzest od chrzestnej powinien być raczej mniej praktyczny a bardziej pamiątkowy i niepowtarzalny. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę srebrne grzechotki z grawerem, pierwszą Biblię z dedykacją czy też pierwszy medalik.

Pamiątka chrztu dla dziewczynki

Wiele osób decyduje się na podarowanie w tym wyjątkowym dniu złotych kolczyków. Choć dzieci często nie mają jeszcze przekłutych uszu, to prezent ten nadal zajmuje ważne miejsce wśród pamiątek chrztu dla dziewczynki. Nic dziwnego – kolczyki to doprawdy piękna pamiątka na wiele lat, którą później można zachować. Świetnym prezentem może być również skarbonka z grawerem lub album, który dokładnie udokumentuje pierwszy rok życia dziecka.

Praktyczny prezent na chrzciny

Rodzice maleństwa z pewnością ucieszą się również z tych bardziej praktycznych prezentów. Są nimi między innymi karuzele do łóżeczka, maty edukacyjne, jeździki, pchacze czy też pierwsze krzesełka do karmienia. Warto w tym przypadku najpierw zorientować się, czy dziecko aby na pewno danej rzeczy już nie posiada.