Bransoletki z kamieni naturalnych – piękny i elegancki dodatek dla każdego

bransoletka z kamieni

Bransoletka z kamieni to piękny dodatek, który odpowiednio dobrany doda naszej stylizacji nutki atrakcyjności. Ten rodzaj biżuterii to naprawdę różnorodne arcydzieła, z których każdy wybierze coś idealnego dla siebie. Ilość wykorzystanych kamieni, rodzaj ich wplecenia z biżuterię oraz ich gatunek i kolor to tylko nieliczne z kwestii, w których możemy wybierać decydując się właśnie na bransoletkę z naturalnymi kamieniami. 

Rodzaje używanych kamieni

Przede wszystkim bardzo zaznaczyć, że do zrobienia bransoletek używana jest znacząca większość kamieni. Przede wszystkim są to:

– różnobarwne agaty,

– zielone jadeity,

– srebrne hematyty,

– pomarańczowe jaspisy,

– czerwone granaty. 

Kamienie mają różne kształty od owali, przez koła, prostokąty i sześciany. Mogą być idealnie oszlifowane lub pozostawione z swoim naturalnym nieregularnym wyglądzie. 

Jaką bransoletkę z kamieni naturalnych wybrać?

Odpowiedź jest jedna – przede wszystkim taką, jaka nam się podoba! 

Warto zastanowić się czy bransoletka ma stanowić rzucający się w oczy element stylizacji czy też jedynie delikatny dodatek. Kolejną kwestią jest wybór kamienia, którego możemy dokonać zarówno na podstawie naszych upodobań estetycznych, jak i wierzeń zodiakalnych, według których każdy z nas posiada kamień idealnie dopasowany do siebie i swojej osobowości. 

Dodatkowo wybierać możemy z bransoletek składających się w głównej mierze z kamieni, które stanowią wówczas jedyny widoczny materiał w biżuterii lub delikatniejszych z jednym czy kilkoma kamieniami wplecionymi w łańcuszek. Istnieją również modele tworzące ciekawe efekty dzięki przeplataniu się kamieni naturalnych ze srebrnymi lub metalowymi koralikami i zawieszkami. 

Niektóre bransoletki decydują się na jeden rodzaj kamieni, inne oferują połączenia trzech gatunków w pasujących do siebie odcieniach. 

Bransoletki z kamieni naturalnych marki Mokait to różnorodne, piękne i naturalne produkty, spośród których każdy może wybrać swój ulubiony wzór.